Hlavní navigace

Národní koordinátor přibližuje zákulisní jednání kolem TPP

13. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
13. 11. 2007

Komerční televize chtějí do Technického plánu přechodu zemského analogového na zemské digitální vysílání (TPP) prosadit požadavek na garanci dostatečného počtu set-top-boxů v domácnostech. Podle některých komerčních subjektů by měla být součástí TPP také informační kampaň. A v kuloárních diskusích prý padají i návrhy na prodloužení časových lhůt nebo zásadní změnu územního plánu. Píše o tom alespoň národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva na svém blogu.

I přes pozitivní rétoriku a řadu proklamací ze strany hlavních hráčů na českém mediálním trhu se v zákulisí rozehrává velmi tvrdý souboj o podobu TPP, uvádí Duspiva a dodává: V současnosti se hlavní diskuze odehrává především nad základními principy TPP, které byly a budou i předmětem řady veřejných prezentací a konzultací především s dotčenými subjekty i s příslušnými parlamentními orgány.

BRAND

Národní koordinátor připomíná, že řada požadavků komerčních televizí je pouze oprášena z minulých let, i když už tehdy je Český telekomunikační úřad (ČTÚ), který TPP sestavuje, odmítl. Je jasné, že TPP je nezbytným krokem, navazujícím a plynoucím z nově navržené legislativy a je důležitým praktickým nástrojem pro přechod na digitální vysílání, konstatuje Zdeněk Duspiva. Ve hře je podle něj několik variant jeho podoby, jejichž zpracování bude navazovat na základní teze TPP.

Plán na vydání nového TPP je stále podle veřejných vyjádření ČTÚ stejný, tzn. v návrhu nejpozději do konce roku. Celkově je shoda dokončit podmínky tak, aby umožnily všem účastníkům za transparentních pravidel co nejefektivnější přechod a dokončení změny vysílání v plánovaných a reálných termínech v souladu se zákony. K současné tvorbě TPP je navíc mnoho zkušeností z původní verze z loňského roku, zakončuje svůj příspěvek na blogu národní koordinátor.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).