Hlavní navigace

Našeptávač na Google.com jako kalkulačka nebo rosnička

15. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vývojáři ze společnosti Google opět experimentovali a inovovali. Výsledkem je nové inteligentní našeptávání na Google.com, tedy v nelokalizované verzi vyhledávače. Je už dobrým zvykem, že k některým vyhledávacím dotazům Google poskytuje na stránce s výsledky vyhledávání i rozšiřující informace, díky nimž jej lze použít například pro rychlé převody mezi měnami nebo jednotkami či zjištění aktuální předpovědi počasí. Tyto funkce jsou nyní přímo součástí našeptávače, kde se kýžené informace objeví…

Vývojáři ze společnosti Google opět experimentovali a inovovali. Výsledkem je nové inteligentní našeptávání na Google.com, tedy v nelokalizované verzi vyhledávače. Je už dobrým zvykem, že k některým vyhledávacím dotazům Google poskytuje na stránce s výsledky vyhledávání i rozšiřující informace, díky nimž jej lze použít například pro rychlé převody mezi měnami nebo jednotkami či zjištění aktuální předpovědi počasí. Tyto funkce jsou nyní přímo součástí našeptávače, kde se kýžené informace objeví pod nabízenými návrhy k ručně zadávanému dotazu.

Zatím si našeptávač při správně zvoleném dotazu poradí s jednoduchými matematickými úkony, zjištěním informací o počasí nebo místního času ve zvolené lokalitě, dohledání směrovacího čísla, konverzí měn a jednotek. Poskytne také výklad některých termínů a odpověď na některé otázky. Pole působnosti se má nadále rozšiřovat. Našeptávač na Google.cz, tedy u lokalizovaná verze, bohužel zatím takové funkce nemá. (The Official Google Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.