Hlavní navigace

Natáčení sedmé řady Hry o trůny začne mimořádně až v létě

19. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: HBO
UVNITŘ VIDEO – Sedmá série Hry o trůny by se na obrazovkách měla objevit v létě 2017. Místo obvyklých deseti epizod se fanoušci dočkají symbolických sedmi.

Letos v létě by se měla začít natáčet sedmá řada fantasy ságy Hra o trůny. Vyplývá to z vyjádření programového ředitele americké HBO Casey Bloyse. Natáčení sedmi epizod proběhne primárně v Severním Irsku, jako další lokace poslouží Španělsko a Island. Výsledku by se měli diváci HBO dočkat v létě příštího roku. Doteď bylo vysílání nových epizod zahájeno vždy během dubna.

Posunutí začátku natáčení oproti obvyklému jarnímu termínu odůvodnili producenti seriálu David Benioff a D.B. Weiss dějovou linkou, ve jejímž rámci došlo na rodové heslo rodu Starků Winter si Coming. Teď, když zima přišla do Západozemě, rozhodli jsme se začít s natáčením o něco později, kdy se počasí začíná měnit, uvedl Bloys.

PSALI JSME: Další řada Hry o trůny je za rohem. HBO opět láká na „kino maratón“

Režiséry sedmé řady budou Mark Mylod, Jeremy Podeswa, Matt Shakman a Alan Taylor. Podle serveru DenOfGeek.com by měly být sedmá a osmá série těmi finálními, navíc scénaristé už nemohou vycházet z románové předlohy George R. R. Martina, neboť děj jeho knih už natáčení seriálu předběhlo.

Zvěsti o finální osmé sérii potvrdili i sami tvůrci. David Benioff uvedl pro server Deadline, že se producenti shodují na posledních dvou sériích – sedmé a osmé. Od začátku do konce celého seriálu jsme měli představu nějakých sedmdesáti nebo sedmdesáti pěti hodin odvysílaného materiálu, a to chceme také dodržet. Aktuálně to v součtu vychází na nějakých 73 hodin, dodal Benioff.

KL-nominace

K TÉMATU: Premiéra šesté řady Hry o trůny bude 25. dubna. Souběžně s tou americkou

Sedmá série by se tak měla skládat ze sedmi epizod a osmá z pouhých šesti. Na prostoru zmíněných třinácti dílů tak tvůrci chtějí ukončit spletité osudy velkého množství postav, které jsou trademarkem celé ságy.

Autor článku

Editor sekce DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.