Hlavní navigace

National Geographic HD zatím nebude v nižších nabídkách operátorů

9. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Satelitní operátor Skylink v minulosti už několikrát přistoupil k vyřazení SD verze kanálu, kdy pak ponechal pouze jeho podobu v HD kvalitě. Stalo se tak u HBO nebo programu History.

Dokumentární stanice National Geographic Channel ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) se zatím nedostane do nižších nabídek operátorů placené televize u nás, i když by si to zástupci společnosti Fox International Channels přáli. Na nedávném setkání obchodních partnerů u Humpolce to uvedli představitelé firmy Channels, která tento program na českémslovenském trhu zastupuje při jednáních s operátory. V budoucnu bychom rádi National Geographic Channel SD nahradili v nabídkách placených služeb HD verzi, ale ukazuje se, že diváci ještě nejsou na tento krok připraveni, uvedla jednatelka Lada Dobrkovská.

ebf - tip do článku - debata

NEPŘEHLÉDNĚTE: National Geographic u nás vstupuje na pole on-demand služeb, spustí Nat Geo Play

National Geographic Channel ve standardním rozlišení tak nadále zůstává vlajkovou dokumentární lodí Foxu v České republice a na Slovensku, čemuž bude přizpůsobeno i programování. Na rozdíl od kanálu Nat Geo Wild se SD a HD verze National Geographicu liší. U stanice zaměřené na divoce žijící zvířata jde o paralelní distribuci lišící se pouze kvalitou obrazu. K vyřazení SD verze a ponechání pouze HD podoby kanálu přistoupil v minulosti už několikrát satelitní operátor Skylink. Ten ze své nabídky vyřadil History Channel a HBO v klasickém rozlišení. Oba programy přinášely stejný obsah jako HD verze.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).