Hlavní navigace

Ne, Mark Zuckerberg nerozdá uživatelům 4,5 miliardy dolarů

Autor: Isifa
Daniel Dočekal

Nepoučitelní uživatelé Facebooku jako o život sdílí nový hoax. Co na tom, že je na první pohled jasné, že je to podvod.

Stačí být uživatelem Facebooku a můžete si přijít na jednu tisícinu z 4,5 miliardy dolarů, což, pokud dobře počítáte, je pořád dost závratná suma. Čtyři a půl milionu dolarů.

Hoax pobíhající po Facebooku v mnoha variantách má společný základ v tom, že si Mark Zuckerberg vybere tisíc lidí, kteří nasdíleli právě ten jeden konkrétní příspěvek, a odmění je uvedenou částkou.

V některých případech příspěvek doprovází také odkazy, přímo úměrně tomu, jak se různí lidé a různé weby snaží na popularitě hoaxu přiživit. Punc pravosti má zprávě dodat tvrzení, že pochází z Good Morning America (televizní pořad v USA). A také, že „to není Hoax!!!“, případně „je to pravda“. A nepoučitelní uživatelé Facebooku věří a sdílejí a sdílejí.

Kdy se asi objeví česká verze? 

Našli jste v článku chybu?
29. 12. 2015 18:49

A proč ne? Varujeme pře různými druhy podvodů, tedy i před takovými, které vám přijdou průhledné. Řadě lidí nemusí. A pokud vám ano, a víte to už z titulku, nemusíte přece tu zprávu číst :)

29. 12. 2015 18:58

Tuto zprávu najdete třeba i na serveru Washington Postu. Nepředstíráme, že jde o nějak hlubokou analýzu, prostě je to jen aktualita.

Pokud chcete odbornější články, co třeba pohled na specifikaci EET z hlediska bezpečnosti od Michala Špačka (http://www.lupa.cz/clanky/videl-jsem-specifikaci-projektu-elektronicka-evidence-trzeb/), analýzu tlaků kolem vzniku nového státního podniku NAKIT od Honzy Sedláka (http://www.lupa.cz/clanky/aby-bylo-na-vyplaty-co-stoji-za-vznikem-statniho-podniku-pro-it/), …