Hlavní navigace

Necelá polovina datových schránek zůstala ležet ladem

15. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přestože systémem datových schránek prošlo už přes pět milionů zpráv, řada datových schránek zůstala nevyužita. Podle dat, které našemu sesterskému serveru Podnikatel.cz poskytla Česká pošta (provozovatel datových schránek), se do více než více než 160 000 datových schránek ještě nikdo doposud nepřihlásil. Jde o 45 procent aktivovaných schránek. Ministerstvo vnitra však tvrdí, že velký podíl na této statistice mají tzv. mrtvé firmy, jejichž počet odhaduje na 110 000. Více si můžete přečíst v…

Přestože systémem datových schránek prošlo už přes pět milionů zpráv, řada datových schránek zůstala nevyužita. Podle dat, které našemu sesterskému serveru Podnikatel.cz poskytla Česká pošta (provozovatel datových schránek), se do více než více než 160 000 datových schránek ještě nikdo doposud nepřihlásil. Jde o 45 procent aktivovaných schránek. Ministerstvo vnitra však tvrdí, že velký podíl na této statistice mají tzv. mrtvé firmy, jejichž počet odhaduje na 110 000. Více si můžete přečíst v článku Necelá polovina datových schránek zůstala ležet ladem, který dnes vyšel na serveru Podnikatel.cz.

Článek se také věnuje nedávno zavedené možnosti posílat skrze datové schránky faktury. Poštovní datová zpráva (PDZ) se však zatím se zájmem podnikatelů příliš nesetkala. K 8. únoru letošního roku evidovala pošta 135 zákazníků, kteří si tuto službu objednali. V lednu pak prostřednictvím datových schránek došlo 17 PDZ. Podle představitelů České pošty je však na hodnocení úspěšnosti ještě brzy, píše v odkazovaném článku Daniel Morávek. Poštovním datovým zprávám jsme se věnovali i zde na Lupě v článku Datové schránky: jak funguje zasílání faktur?.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.