Hlavní navigace

Nedělní Otázky Václava Moravce z Kábulu: hostem bude i šéf NATO

30. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 10. 2008

Česká televize tuto neděli odvysílá mimořádné vydání diskusního pořadu Otázky Václava Moravce z afgánské metropole Kábulu. V diskusi živě přenášené z Afghánistánu vystoupí od 12:00 hod. na programech ČT 1 a ČT 24 generální tajemník Severoatlantické aliance (NATO) Jaap de Hoop Scheffer, česká ministryně obrany Vlasta Parkanová (KDU-ČSL), stínový ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), náčelník Generálního štábu Armády České republiky Vlastimil Picek, zástupci afghánské vlády, místní správy a armády, velitel českého vojenského kontingentu Pavel Lipka, vedoucí provinčního rekonstrukčního týmu v provincii Lógar Václav Pecha a další.

ebf - tip do článku - debata

Hovořit budou o současné situaci v Afghánistánu a v celém regionu a jejich diskuse přinese divákům pohled a prognózu vývoje očima zástupců afghánské vlády, místní správy, vedení NATO a českých armádních a politických činitelů, sdělil mluvčí ČT Ladislav Šticha. Debata se také zaměří na českou vojenskou přítomnost v oblasti, vybavenost a zabezpečení mužstva i na plánované zvýšení počtu vojáků a jeho důvody a úkoly, dodal.

Hosté budou s Václavem Moravcem diskutovat i o praktické činnosti civilního rekonstrukčního týmu, o českých vojenských zahraničních misích, jejich koncepci a finančním zabezpečení. Diskuze se nevyhne ani vlivu světové finanční krize na aktivity NATO a české armády, umístění americké radarové jednotky v České republice a zařazení do bezpečnostního systému NATO, přiblížil Šticha. Po první hodině bude diskuse od 13:05 do 14:00 pokračovat pouze na zpravodajském kanálu ČT 24.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).