Za čtyři měsíce na scéně posbíral patnáct set vývojářů, kteří přemýšlejí o změně práce. Zároveň se snaží získat nové zaměstnance pro 170 tuzemských firem.
Techloop si přinesl know-how ze Silicon Valley a zkouší štěstí s virtuálním trhem práce v Česku. Letos má ale startup v plánu ještě expanzi na Slovensko a případně i do zbytku zemí V4.
Průměrná nabízená měsíční mzda se v rámci Techloopu ustálila na 70 tisících korun. „Každý den se do systému registruje více než 10 nových IT developerů. Mezi nejžádanější lokality výkonu práce patří Praha (54 %) a Brno (20 %),“ tvrdí spoluzakladatel firmy Joao Duarte s tím, že nejoblíbenějším typem úvazku je plný (57 procent), na volné noze chce pracovat 34 procent. Nejvíc se na jejich tržišti točí pozice vyžadující PHP nebo kodérská místa.
Výhodou virtuálního tržiště je i anonymita pro vývojáře a navíc jim startup ještě zaplatí dvacet tisíc za to, když práci vezmou. Zároveň jsou v přímém kontaktu s firmami a mohou se „nechat vydražit“. Snižuje se tak závislost firem na headhunterech anebo personálních agenturách. „Věříme, že se tento způsob náboru zaměstnanců osvědčí a zdomácní na našem trhu i pro jiné než IT profese,“ říká personalista z Rockaway Viktor Kustein.
Doba je zlá a v podstatě každá IT firma shání vývojáře. A nejen je. Přichází na řadu i jiné přesvědčovací postupy než jen peníze. „Lidé s požadovanými schopnostmi jsou na trhu vesměs rozebraní, více než v jiných oborech zde platí, že firmy cílí především na lidi, kteří se už nějaké práci věnují a musejí jim nabízet výrazně lepší podmínky, více autonomie při práci, zajímavější projekty atd. Motivací pro změnu zde nebývá pouze mzda – i když i ta v průměru patří k nejvyšším ze všech profesí, vyjma pozic ve vedení firem,“ popisuje analytik LMC Tomáš Dombrovský.