Hlavní navigace

Nejaktivnější viry v lednu přidaly na obrátkách

7. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Panda Software vydala již tradiční přehled nejaktivnějších virů za uplynulý měsíc. I v lednu 2007 nenašel přemožitele červ Sdbot.ftp a druhý je nadále červ Torpig.A. V ústraní naopak zůstává dříve obávaný červ Netsky.P, kterému patří až sedmé místo, nicméně mezi malwarem nejaktivnějším na Slovensku je stále druhý.

Společnost Panda Software vydala již tradiční přehled nejaktivnějších virů za uplynulý měsíc. I v lednu 2007 nenašel přemožitele červ Sdbot.ftp a druhý je nadále červ Torpig.A. V ústraní naopak zůstává dříve obávaný červ Netsky.P, kterému patří až sedmé místo, nicméně mezi malwarem nejaktivnějším na Slovensku je stále druhý.

Čo stojí za zmienku je, že percento počítačov infikovaných prvými piatimi škodlivými kódmi sa tento mesiac zvýšilo. Ukazuje sa, že aj napriek povedomiu o bezpečnosti u väčšiny používateľov, sú hrozby Internetu stále prítomné a veľmi aktívne. Okrem toho, v poslednej dobe sa stretávame s ďalším nebezpečenstvom – drvivá väčšina hrozieb sa usiluje o krádež peňazí používateľov, říká Luis Corrons, technický riaditeľ PandaLabs. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.