Hlavní navigace

Nejhledanější českou televizí na Googlu letos byla ČT 24, pořadem Hotel Paradise

Jan Potůček

UVNITŘ ŽEBŘÍČEK Mezi největší skokany ve vyhledávání přes Google letos patřil sportovní kanál České televize, pěvecká show Hlas Česko Slovenska, reality show Hotel Paradise a Farma

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nejvyhledávanější českou televizní stanicí přes Google je v letošním roce zpravodajský kanál ČT 24, mezi pořady pak reality show Hotel Paradise, který vysílaly televize Prima love a Prima family. Vyplývá to z žebříčku, který zveřejnila společnost Google Česká republika. Mezi největší skokany ve vyhledávání pak patřil sportovní kanál České televize, pěvecká show Hlas Česko Slovenska, reality show Hotel Paradise a Farma a internetová videotéka Prima Play.

K TÉMATU: Óčko, Pětka a Český rozhlas prémiovými partnery YouTube. Zájemců přibývá

“Česko letos přesunulo svůj zájem na Googlu z technologií na televizní reality show. Hotel Paradise, Farma a Hlas Česko Slovenska, to byly příběhy a situace, které místní uživatelé intenzivně sledovali. S tím souvisí i fakt, že se do první desítky skokanů českých známých osobností vyšvihla vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková,” upozornila česká pobočka Google. Nárůst zájmu o sportovní kanál ČT si firma vysvětluje letními olympijskými hrami v Londýně, které tento kanál přenášel a nabízel je i v HD kvalitě.

ČTĚTE TAKÉ: Tisíc a jedna noc nejvyhledávanějším pořadem na Seznam.cz za únor 2011

Wt100_SEO

“Uživatelé měli větší zájem také o video archiv Prima Play. Bylo to možná způsobené tím, že byl ve srovnání s dalšími alternativami pro uživatele dostupnější,” dodal Google. Prima Play je totiž narozdíl od podobné služby Voyo.cz, již provozuje televize Nova, zdarma (zpoplatněné jsou jen přímé přenosy fotbalové Ligy mistrů a nevypípané díly pořadu Ano, šéfe!). “Je zajímavé, že zatímco před pár lety obsahoval žebříček skokanů převážně nové technologie, které hledali pokročilí uživatelé, v průběhu posledních let se trendy v nejvyhledávanějších dotazech změnily. Přibylo totiž mnohem více běžných uživatelů,” uvedla PR manažerka českého Googlu Janka Zichová.

“S touto změnou se logicky změnily i samotné dotazy a jejich zaměření. Letos vede TV obsah zejména v podobě reality show a sportu a také politické dění. Ale stále ještě přetrvává i určitý zájem o online hry,” dodala Zichová.

Nejhledanější televizní pořady přes Google v roce 2012

  1. Hotel Paradise
  2. Prostřeno
  3. Partička
  4. Hlas Česko Slovenska
  5. Vyprávěj
  6. Ulice
  7. Show Jana Krause
  8. Kluci v akci
  9. Farmář hledá ženu
  10. Ano, šéfe!