Hlavní navigace

Nejnavštěvovanější teletext má plnoformátový kanál ČT 1

29. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

29. 1. 2009

Nejvíce oblíbený je mezi diváky, kteří čtou teletext, kanál ČT 1. Jeho stránky navštěvuje týdně více než milion lidí. Vyplývá to z průzkumu agentury Mediaresearch. Konkrétně jde o číslo 1 023 980 diváků. Na špičce oblíbenosti se ale drží teletextové stránky veřejnoprávní televize vesměs. V roce 2008 dosáhly podílu na trhu 66,6 %. Teletext České televize si stále udržuje vedoucí pozici na teletextovém trhu v České republice, jeho primát opět potvrzují výstupy z peoplemetrových měření uskutečněných v roce 2008, konstatoval Štěpán Janda z tiskového oddělení ČT.

cif-tip-téma-foto

ČTĚTE TAKÉ: Nova Cinema neplánuje rozšířit teletext, zatím ho používá pro neslyšící

Kromě telextové služby u svých prozatím stále ještě analogových kanálů ČT 1 a ČT 2 nabízí veřejnoprávní TV také stránky u digitálních kanálů ČT 24 a ČT 4. Na sportovním programu se jedná o teletext zaměřený na sportovní zpravodajství. Zpravodajská stanice využívá teletextové služby zejména k vysílání skrytých titulků pro sluchově handicapované diváky. Od loňského roku jsou zde také k vidění programové plány jednotlivých programů ČT. Aktuální výsledky sledovanosti teletextů jsou zveřejňovány každý týden v Teletextu ČT na programu ČT1, stránka 891.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.