Hlavní navigace

Nejpoužívanější emotikony na Twitteru? Joy s 22% podílem

21. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Více než stovka tisíc použití emotikonu Joy (štěstí, šťastný) za hodinu. O čem to vlastně svědčí?

V červnu se řešilo, jaké jsou nejpoužívanější emotikony (emoji, smajlíky) na Instagramu (viz Infografika: Nejvíce používaný emotikon na Instagramu je…) a jedničkou se stalo prosté srdíčko, dvojkou usměvavý smajlík se srdíčky místo očí.

Co se Twitteru týče, tak Spreadfast zpřístupnili živou statistiku používaných emotikonů na Twitteru (u příležitosti 17. července, což je Happy World Emoji Day). 

Na prvním místě je emotikon Joy – což, pokud to netušíte, je rozesmátý smajlík, kterému z očí tryskají slzy. Na druhém místě najdete totéž, co na Instagramu, tedy smajlík se srdíčky v očích (Heart Eyes). A pokud budete smajlíky prohlížet dál, tak se v nich asi brzy ztratíte.

Joy má 22% podíl, což není vůbec zanedbatelné číslo (přes 100 tisíc zmínek za hodinu, přes 10 milionů zmínek celkem), zejména proto, že na druhém místě je podíl už „jenom“ desetiprocentní. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).