Hlavní navigace

Nejstahovanějšími programy na SourceForge.net jsou P2P nástroje

12. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na stránkách magazínu Geek Trio se objevil žebříček open source programů se zatím vůbec největším počtem stažení ze serveru SourceForge.net, známé bašty programů s otevřeným zdrojovým kódem. Žebříček operuje s celkovým počtem downloadů, nikoliv s downloady v nějakém konkrétním časovém období, takže mladší projekty jsou ve zjevné nevýhodě, ale pro zajímavost se na žebříček pojďme podívat. Medailové pozice obsadily programy určené ke sdílení dat, tedy konkrétně eMule, Vuze (dříve Azureus) a Ares…

Na stránkách magazínu Geek Trio se objevil žebříček open source programů se zatím vůbec největším počtem stažení ze serveru SourceForge.net, známé bašty programů s otevřeným zdrojovým kódem. Žebříček operuje s celkovým počtem downloadů, nikoliv s downloady v nějakém konkrétním časovém období, takže mladší projekty jsou ve zjevné nevýhodě, ale pro zajímavost se na žebříček pojďme podívat. Medailové pozice obsadily programy určené ke sdílení dat, tedy konkrétně eMule, Vuze (dříve Azureus) a Ares Galaxy. Do první pětky se ještě vešel archivační program 7-Zip a uzavírá ji FTP klient FileZilla.

Druhou polovinu žebříčku deseti programů s celkově největším počtem stažení ze SourceForge.net otevírá milovaný i proklínaný grafický editor GIMP for Windows. Sedmé místo patří Audacity, šikovnému programu pro záznam a úpravu zvukových nahrávek. Osmou příčku obsadila skupina přenosných programů PortableApps pro spouštění z USB flash disků. Devátá pozice připadla na dalšího P2P klienta, tentokrát na DC++. Žebříček uzavírá Smart package of Microsoft core fonts.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.