Hlavní navigace

Největší obchod roku 2010 v Česku? Prodej Českých Radiokomunikací

27. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
27. 12. 2010

Prodej Českých Radiokomunikací australským fondům Macquarie za 14,3 miliardy korun se stal největší obchodní transakcí v České republice za letošní rok. Vyplývá to z tabulky největších tuzemských obchodů roku 2010, kterou sestavily Hospodářské noviny. Přechod Českých Radiokomunikací od nadnárodní investiční skupiny Mid Europa k fondům Macquarie je zároveň 242. největší transakcí na světě za letošní rok.

K TÉMATU: České Radiokomunikace mění majitele, za 14 miliard Kč je koupí Australané

Je to 242. největší transakce na světě, z tisíců obchodů, které se každoročně uzavírají, potvrdil listu Radek Schmied z investiční společnosti Redbaenk. Česko není velká země, nejsou tu z globálního hlediska extrémně velké společnosti, o to je tak velký prodej zajímavější. A zajímavé na tom je i to, že to je první koupě skupiny Macquarie, což jsou australské fondy, zaměřené speciálně na investice do infrastruktury. Jdou k nám jedni z největších světových investorů v tomto oboru, to o lecčems svědčí, dodal.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Nový majitel Českých Radiokomunikací nezíská podíl v T-Mobile

Součástí obchodu ovšem nebyl prodej 39,2 procentního podílu v české pobočce mobilního operátora T-Mobile, který České Radiokomunikace donedávna držely, ale jejich dosavadní vlastník Mid Europe jej vyvedl přímo do svojí mateřské společnosti. Podle odhadů renomovaných ekonomů by jenom tento podíl v T-Mobilu byl zřejmě dražší než celé České Radiokomunikace.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).