Hlavní navigace

Nejvyhledávanější slova za rok 2007 podle Ask.com

18. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po nejvyhledávanějších slovech na Yahoo pro vás máme i podobný žebříček od vyhledávače Ask.com. Za rok 2007 vypadá takto: MySpace Dictionary Google Themes Area Codes Cars Weather Games Song Lyrics Movies Všimněte si absence jména jakékoliv celebrity, což je pro konkurenční vyhledávače téměř nemyslitelné. U zmíněného Yahoo zabodovala Britney Spears (první), Paris Hilton (třetí) nebo Jessica Alba (desátá). Naznačuje to, že Ask.com má trochu jiné složení uživatelů.

Po nejvyhledávaněj­ších slovech na Yahoo pro vás máme i podobný žebříček od vyhledávače Ask.com. Za rok 2007 vypadá takto:

  1. MySpace
  2. Dictionary
  3. Google
  4. Themes
  5. Area Codes
  6. Cars
  7. Weather
  8. Games
  9. Song Lyrics
  10. Movies

Všimněte si absence jména jakékoliv celebrity, což je pro konkurenční vyhledávače téměř nemyslitelné. U zmíněného Yahoo zabodovala Britney Spears (první), Paris Hilton (třetí) nebo Jessica Alba (desátá). Naznačuje to, že Ask.com má trochu jiné složení uživatelů.

A jak si Ask.com vlastně vede? Podle statistik od Net Applications s podílem 1,53 procenta se minulý měsíc umístil až na šestém místě mezi vyhledávacími enginy. Podíl nebyl v tomto roce příliš stabilní (naopak připomínal divokou houpačku), ale od srpna opět mírně roste. (CNet News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).