Hlavní navigace

Nekódovaná satelitní verze Eurosportu začala vysílat hybridní televizi HbbTV

11. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Německý Eurosport nabízí v rámci hybridního vysílání graficky vydařeného programového průvodce, archiv videopříspěvků a aktuální zpravodajství ze světa sportu.

Německá verze panevropského tematického kanálu Eurosport, která je v nekódované podobě dostupná také českým divákům ze satelitní pozice 19,2 stupně východně, zařadila na svou programovou pozici zcela nečekaně takzvané hybridní širokopásmové vysílání označované zkratkou HbbTV. Zajímavostí je, že o tomto kroku zatím neinformoval ani sám vysílatel. Zmínka o hybridní televizi není dokonce ani na jeho webových stránkách, případně Facebooku. HbbTV portál německého Eurosportu je plně funkční i v České republice.

ICTZ23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Česká televize zpřístupnila iVysílání pro chytré televizory a hybridní boxy

A co panevropská sportovní stanice na svém portálu nabízí? Zájemce tu najde například aktuální programové schéma německé verze Eurosportu a Eurosportu 2 včetně fotek a graficky povedeného prostředí. Aktuálně vysílaný pořad navíc obsahuje i barevnou lištu, takže divák pozná, v jaké části se právě nachází a kolik zbývá do konce. Nechybí zde ani obsáhlejší videoarchiv a aktuality ze světa sportu. Video sekce je dělená do několika kategorií – Aktuell, Top News, Watts, Fussball, Tennis, Motorsport, případně Wintersport.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.