Hlavní navigace

Nekódovaná veřejnoprávní televize hr z Hesenska začala nabízet hybridní vysílání

13. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Stanice z Hesenska, která je na satelitu Astra dostupná volně i v HD verzi, doposud přebírala aplikace od svého mateřského kanálu ARD. Videoarchiv je její novinkou.

Třetí okruh německé veřejnoprávní televize hr z Hesenska začal nabízet na satelitní pozici 19,2 stupně východně, družice Astra, služby spojené s takzvaným hybridním vysíláním (HbbTV). Vzhledem k tomu, že naši západní sousedé šíří programy do svých domácností většinou v režimu free-to-air, je tedy možné je bezproblémově přijímat i v České republice. Platí to pochopitelně i pro stanice veřejnoprávních televizí ARD a ZDF. K těmto programům je pochopitelně přiřazena i technologie HbbTV, která propojuje svět klasického vysílání s internetem.

UXD

Hlavní obrazovka HbbTV aplikace hessenské veřejnoprávní televize
Autor: hr fernsehen

Hlavní obrazovka HbbTV aplikace hessenské veřejnoprávní televize

ČTĚTE TAKÉ: Olympiáda v Soči má vlastní aplikaci pro chytré televizory, spustila ji Česká televize

A které služby konkrétně mohou majitelé televizorů a stolních přijímačů s HbbTV u kanálu hr využít? Jedná se například o Hessenschau, zpravodajskou relaci, která informuje o aktuálním dění v Hesensku (obdoba Tagesschau), Maintower, Alle Wetter a řadu dalších pořadů (Hallo Hessen, Defacto, Herkules, Hessentipp a Geschichten aus Hessen). Výhodou je, že přes červené tlačítko má divák přístup k archivu po celých 24 hodin denně. Samozřejmostí je možnost přidání pořadů mezi oblíbené položky nebo vyhledávání podle abecedy.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.