Hlavní navigace

Nekódovaná veřejnoprávní televize hr z Hesenska začala nabízet hybridní vysílání

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO – Stanice z Hesenska, která je na satelitu Astra dostupná volně i v HD verzi, doposud přebírala aplikace od svého mateřského kanálu ARD. Videoarchiv je její novinkou.

Doba čtení: 1 minuta

Třetí okruh německé veřejnoprávní televize hr z Hesenska začal nabízet na satelitní pozici 19,2 stupně východně, družice Astra, služby spojené s takzvaným hybridním vysíláním (HbbTV). Vzhledem k tomu, že naši západní sousedé šíří programy do svých domácností většinou v režimu free-to-air, je tedy možné je bezproblémově přijímat i v České republice. Platí to pochopitelně i pro stanice veřejnoprávních televizí ARD a ZDF. K těmto programům je pochopitelně přiřazena i technologie HbbTV, která propojuje svět klasického vysílání s internetem.

Hlavní obrazovka HbbTV aplikace hessenské veřejnoprávní televize
Autor: hr fernsehen

Hlavní obrazovka HbbTV aplikace hessenské veřejnoprávní televize

ČTĚTE TAKÉ: Olympiáda v Soči má vlastní aplikaci pro chytré televizory, spustila ji Česká televize

A které služby konkrétně mohou majitelé televizorů a stolních přijímačů s HbbTV u kanálu hr využít? Jedná se například o Hessenschau, zpravodajskou relaci, která informuje o aktuálním dění v Hesensku (obdoba Tagesschau), Maintower, Alle Wetter a řadu dalších pořadů (Hallo Hessen, Defacto, Herkules, Hessentipp a Geschichten aus Hessen). Výhodou je, že přes červené tlačítko má divák přístup k archivu po celých 24 hodin denně. Samozřejmostí je možnost přidání pořadů mezi oblíbené položky nebo vyhledávání podle abecedy.

Našli jste v článku chybu?