Hlavní navigace

Nekódovaná zpravodajská televize N24 skončí, zařadí se mezi média Die Welt

7. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Cílem je vytvoření digitální platformy pro kvalitní žurnalistku a společné označení je k tomuto kroku důležitým předpokladem,“ uvedl v tiskové zprávě mediálním dům Axel Springer.

Německá zpravodajská televize N24 patřící do mediální skupiny Axel Springer, kterou je možné sledovat v České republice i na Slovensku prostřednictvím satelitní pozice 19,2 stupně východně, skončí pod svým stávajícím názvem a nově ponese označení Welt. Provozovatel kanálu to oznámil dnes odpoledne prostřednictvím tiskové zprávy. Jak z nového názvu televize vyplývá, cílem je sjednocení všech aktivit souvisejících s deníkem Die Welt, nedělníkem Welt Am Sonntag a zpravodajským webem Welt.de. Kdy ke změně názvu a proměně tematického kanálu konkrétně dojde, zmíněno nebylo.

ebf - partner 1

Ukázka z vysílání německého zpravodajského kanálu N24
Autor: YouTube

Ukázka z vysílání německého zpravodajského kanálu N24

Z ARCHIVU: Novinky pro Chromecast od Googlu: revoluční N24 nexT a španělská La Liga

Cílem je vytvoření digitální platformy pro kvalitní žurnalistku a společné označení je k tomuto kroku důležitým předpokladem. Změna bude provedena v delším časovém období, abychom udrželi a dále budovali důvěru čtenářů, diváků i našich inzerentů, uvedl mediální dům Axel Springer. V Německu funguje několik zpravodajských stanic. Mezi nejznámější patří například komerční televize n-tv, která je provozovaná nejsilnější mediální skupinou RTL Deutschland, a také Deutsche Welle. Ta od léta posílila svou pozici, když pustila vysílání anglickojazyčného kanálu DW, který má ambici konkurovat BBC World News i CNN.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).