Hlavní navigace

Nekódované vysílání HD kanálů ProSiebenSat.1 bude spíše zklamáním

2. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Z nejzajímavějších pořadů, které se na německých stanicích objeví, budou přenosy z americké NFL a původní trilogie sci-fi ságy Hvězdné války. Stanice nevysílají v původním znění.

Satelitní diváci, kteří se těšili na družici Astra, pozice 19,2 stupně východně, na dvoudenní nekódované vysílání kanálů z rodiny ProSiebenSat.1 ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), budou možná zklamáni. Ne snad proto, že by programy nebyly v době od 3. do 4. října šířeny volně, jak bylo dříve oznámeno, ale proto, že ani jedna ze stanic de facto nenabídne žádný premiérový filmový titul. Jak ukazuje praxe z předchozích „neplacených oken“, k odkódování kanálů ProSieben HD, Sat.1 HD, kabeleins HD, sixx HD, ProSieben Maxx HD a Sat.1 Gold HD už by mohlo dojít v pátečních večerních hodinách.

CIF23

K TÉMATU: ProSiebenSat.1 „dá ochutnat“ divákům své HD kanály, na dva dny je odkóduje

ProSieben HD potěší zejména milovníky seriálů, kterým naservíruje například tituly Under the Dome, How I Met Your Mother, 2 Broke Girls, Two and a Half Men nebo The Simpsons. Filmovou nabídku budou zastupovat Punisher (oba díly) a trilogie Star Wars, konkrétně díly Impérium vrací úder, Nová naděje a Návrat Jediho. ProSieben Maxx HD potěší povedeným westernem 3:10 Vlak do Yumy a dvěma přenosy amerického fotbalu NFL. Sixx HD má pro diváky připraveny seriály Posel ztracených duší, Zoufalé manželky nebo Will a Grace. Stanice Sat.1 HD a Sat.1 Gold HD se prakticky nevyplatí tuzemskému divákovi sledovat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).