Hlavní navigace

Nekódovaný britský hudební program NME TV ukončil vysílání

5. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 1. 2012

UVNITŘ FOTO Britská společnost CSC Media Group, která je mimo jiné provozovatelem oblíbených hudebních stanic Chart Show TV, The Vault nebo Bliss, ukončila prostřednictvím satelitní pozice 28,5 stupně východně vysílání kanálu NME TV. Program završil svou čtyřletou existenci. Poprvé se divákům představil v listopadu 2007. Důvody k tomuto kroku stanice neuvedla.

ČTĚTE TAKÉ: Hudební smršť z Británie ve vašem obýváku

Kanál NME TV oznámil ukončení svého vysílání nečekaně na komunitním serveru Twitter v prosinci loňského roku. V novém roce odstartuje nová televize, ale to je vše, co můžeme v tuto chvíli říci. Opravdu se omlouváme, není to vtip, hlásal stručný status stanice na jejím Twitter profilu. V tuto chvíli už je jasné, že program byl nahrazen již vysílající stanicí, ovšem posunutou o hodinu nazpět. Jde konkrétně o televizi Chart Show TV +1. NME TV pravděpodobně neobstála v boji s ostatními britskými hudebními programy, kterých je satelitní službě Sky UK velké množství.

MM socky3

Parametry příjmu: Eurobird 1 (28,5 stupně východně), 11307/V, SR 27500, FEC 2/3, norma DVB-S, kódování žádné (FTA).

Stanici NME TV nahradil program Chart Show TV. (Screeshot: autor)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.