Hlavní navigace

Nekódovaný hudební kanál iM1 známý ze satelitu Astra čekají změny

11. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Stanice v současné době nabízí na satelitu pod názvem iM1 Hits proud aktuální hudby s možností ovlivnění playlistu prostřednictvím SMS zpráv.

Německá hudební televize iM1, která je šířena v nekódované podobě prostřednictvím satelitní pozice 19,2 stupně východně, družice Astra, a je tedy bez problémů sledovatelná bez jakékoliv karty na území České republikySlovenska, prochází výraznými změnami, jichž si všimly weby Digitafernsehen.deSatnews.de. Stanice se v únoru letošního roku dostala do platební neschopnosti, ale již měsíc poté ji převzal nový provozovatel, společnost 360 Music Television Ltd. Předpokládá se, že bude chtít program orientovat na mladší publikum, což už je nyní z vysílání patrné.

MMF24

Ukázka z vysílání stanice iM1 Hits.
Autor: repro foto iM1 Hits

Ukázka z vysílání stanice iM1 Hits.

ČTĚTE TAKÉ: Doku a reality kanál TLC od Discovery spouští na satelitu Astra nekódované vysílání

Stanice se nově identifikuje jako iM1 Hits. Vysílání je doplněno o běžící text, který obsahuje názvy skladeb, jež si mohou nechat diváci zahrát a ovlivnit tak playlist tohoto programu. Webové stránky televize zatím nadále nefungují. Původní adresa www.im1.tv odkazuje na oficiální profil stanice na sociální síti Facebook, tedy: https://www.facebook.com/iM1.tv. Stávající situace ale platí pouze pro distribuci přes kabelové operátory a satelit, v německém IPTV je k dispozici původní stanice iM1 v SD i HD. Tamní weby proto spekulují, že by vysílatel mohli spustit případně i další verze, mimo jiné iM1 Rocks nebo iM1 Classic.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).