Hlavní navigace

Někteří Ostravané mají po digitálním třesku s příjmem televize problémy

2. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
2. 5. 2011

Mimořádný zájem vzbudil na DigiZone.cz včerejší článek, který se věnoval přelaďování digitálních multiplexů 2 a 3 na Ostravsku a navýšení jejich výkonu. Jak se bohužel ukázalo, ne všichni obyvatelé v této lokalitě byly na tuto operaci dobře připraveni. Jako největší problém se pak jeví skutečnost, že někteří diváci neměli upravenou společnou televizní anténu (STA) na nový vysílací kanál.

K TÉMATU: Digitální třesk na Ostravsku: multiplexy 2 a 3 mění pokrytí i vysílací kanály

Do dneška mi jely všechny kanály (Česká televize, Nova a Prima, k tomu TV Barrandov). Když jsem ráno zjistil, že půlka je out, dal jsem automatické ladění, ale najednou mám jen všechno od České televize a Novu v HD, nic víc. Primu vůbec, Barrandov taky ne, popisoval typický problém některých obyvatel na Ostravsku ve fóru DigiZone čtenář Martin Kocián, u něhož se jasně ukazuje, že v domě, kde bydlí, byl nastaven příjem multiplexu 2 na kanál 39, ovšem už se nepočítalo s novým kanálem 37. Kocián měl však paradoxně štěstí, že STA počítalo s multiplexem 4 na kanálu 63.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Dnes končí analogové vysílání ČT 1 na Lysé hoře a s ním i 16 dokrývačů

Stejný problém je v podstatě i u multiplexu 3, kde vysílá jediná televizní stanice – Prima love. I o tu mohli někteří diváci přijít přeladěním z 32. na 51. kanál. Problémem je bohužel v tomto případě i skutečnost, že se nejedná opět o definitivní vysílací kanál. Na finálním 48. kanálu totiž stále šíří svůj signál televize Prima, která zde bude k dispozici pravděpodobně až do letošního listopadu. Někteří obyvatelé Ostravska přišli podle našeho diskusního fóra také o příjem polského digitálního multiplexu z lokality Wisła – Góra Skrzyczne na kanálu 38, což pravděpodobně v některých případech mohla způsobit takzvaná (nekvalitní) polská síta, jež se silným digitálním signálem na kanálu 37 zahltila.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.