Hlavní navigace

Nemanice na Domažlicku už chytají digitální multiplex A

19. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 3. 2007

Dokrývač pro pozemní digitální vysílání multiplexu A pro Nemanice na Domažlicku dnes spustily Radiokomunikace. Obec, která nemohla kvůli kopci, který ji dělil od dva kilometry vzdáleného vysílače Vraní vrch, přijímat digitální signál, tak nyní pokrývá digitální síť se čtyři programy České televize, TV Nova a sedmi okruhy Českého rozhlasu.

Obyvatelé Nemanic byli dosud odkázaní na analogový signál z televizního převáděče na kopci Haltrava. V úterý 13. března proběhla v Nemanicích instalace digitálního opakovače a předběžné kontrolní měření, při němž byla posouzena kvalita DVB-T signálu, sdělil Martin Roztočil, ředitel úseku vysílacích služeb Radiokomunikací. Měření podle něj potvrdilo, že signál v obci je kvalitní.

V současnosti provádíme další podrobná měření a pokud se provoz osvědčí, požádáme Český telekomunikační úřad (ČTÚ) o trvalou digitální licenci, dodal Roztočil. Nemanicím zároveň zůstala možnost sledovat i analogové vysílání televizních programů ČT 1, ČT 2 a televize Nova. To jim Radiokomunikace vypnou koncem června, kdy také skončí analogové vysílání všech tří programů z vysílače Vraní vrch.

Pozemní digitální televizi lze na Domažlicku naladit od loňského 1. listopadu. O měsíc později divákům přibyla možnost sledovat tři digitálním multiplexy ze sousedního Bavorska a koncem prosince zde začala digitálně vysílat i televize Nova. České digitální programy lze naladit na kanálu 38, který postupně nahradí analogový signál ČT a Novy. Od dubna proto na Domažlicku poběží státní informační kampaň zaměřená na přechod z analogového na digitální příjem televize.

BRAND23 Workshop

Zájemci o digitální vysílání na Domažlicku také mohou navštívit stálou expozici na Městském úřadě v Domažlicích nebo využít informační linku Radiokomunikací 844 900 001.

Čtěte také: Nemanice se nemusí bát, o televizi nepřijdou

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).