Hlavní navigace

Němci přicházejí s revoluční novinkou, hybridní televizí HbbTV v DVB-T

13. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 10. 2010

UVNITŘ VIDEO Německé veřejnoprávní instituce Bayerische Fernsehen a ZDF přichází od dnešního dne k divákům s revoluční novinkou. Nabídnou jim takzvanou Hybrid Broadband Broadcast Television (HbbTV) prostřednictvím digitální terestrické televize (DVB-T). Pro možnost využívání této služby bude nutný pochopitelně speciální přijímač nebo televizor s ethernetovým rozhraním a podporou tohoto nového standardu.

K TÉMATU: Veřejnoprávní televize ARD prezentuje v Berlíně nové služby. Uvidí je i Češi

Set-top-boxy, které zvládnou zpracovat HbbTV v rámci DVB-T, by se měly na tamním trhu objevit koncem roku. Signalizace pro tuto novou službu je vysílána od dnešního dne po celém Německu v rámci multiplexu ZDF. V Bavorsku pak bude služba dostupná konkrétně u programů Das Erste, arte, BR-alpha, Phoenix a EinsPlus, v Hesensku u programu hr a MDR Thüringen, v jižním Bavorsku pak u stanice SWR Fernsehen.

cif-tip-téma-foto

ČTĚTE TAKÉ: Interaktivní služby v televizoru nabídne ČT nejdříve v příštím roce

HbbTV je významným krokem pro budoucí životaschopnost televize a pozemní vysílání zejména. Televize nyní rozšiřuje svůj potenciál a přináší divákovi nové formy interaktivního využití, uvedl při této příležitosti viceprezident pro distribuci Bayerische Rundfunk Helwin Lesch. Tímto krokem diváci získají například přístup na internetové stránky stanic nebo k nové generaci teletextu, která je graficky mnohem přívětivější a připomíná spíše například prostředí Windows Media Center. Česká televize se zavedením těchto služeb také počítá, nebude to však dříve než v druhé polovině roku 2011.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.