Hlavní navigace

Německá RTL plánuje za dva roky přejít na standard DVB-T2, sází na vysílání v HD

3. 6. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Plánované zavedení HD vysílání ve standardu DVB-T2 otevírá budoucí perspektivu této technologii,“ uvedl dnes mimo jiné šéf distribuce mediální skupiny RTL Deutschland Andre Prahl.

Mediální dům RTL Deutschland dnes podepsal se společností Media Broadcast, jedním z největších německých telekomunikačních operátorů, smlouvu týkající se vytvoření terestrické platformy, která do budoucna umožní šíření kanálů s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) ve standardu DVB-T2. Obsahem takového multiplexu by měly být právě stanice RTL. V přechodném období, které by mělo trvat po dobu dvou let, budou stanice tohoto mediálního domu nadále dostupné ve standardu DVB-T. Definitivně tak padly obavy, že by se společnost RTL Deutschland chystala odejít z pozemního digitálního vysílání.

MM socky3

K TÉMATU: Renesance terestrické televize v Německu? RTL ustupuje od záměru odejít z DVB-T

Oba subjekty považují tuto dohodu za významný milník související s přechodem na standard DVB-T2. Přechod na tuto technologii podporují do budoucna i veřejnoprávní média ARD a ZDF. Jsme velmi potěšení, že mediální skupina RTL se rozhodla po přechodné období pokračovat ve standardu DVB-T, zajistit tím stabilitu terestrické platformy a zároveň otevřít přechod na technologii DVB-T2, konstatoval generální ředitel Media Broadcast Wolfgang Breuer. Zemská platforma druhé generace od RTL by tak měla začít fungovat v roce 2016. RTL a Media Broadcast zároveň vyzvaly regulační orgány a politiky, aby se zabývaly po legislativní stránce přechodem na tuto technologii.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.