Hlavní navigace

Německá veřejnoprávní televize přepracovala svůj hybridní portál HbbTV

15. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Německou veřejnoprávní televizi si při vývoji svých HbbTV aplikací vzala za vzor i naše Česká televize. Pro tu bude rozhodujícím rokem hybridního vysílání právě letošek.

Radikální proměnou svého vizuálu a uspořádání prošel portál německé veřejnoprávní televize Das Erste (ARD) související s aplikacemi hybridního širokopásmového vysílání označovaného zkratkou HbbTV. Služba označovaná nově jako ARD.connect má nyní novou strukturu a jasnější design, aby se v ní diváci mohli ještě snadněji orientovat. Předpokladem pochopitelně je, že zájemce je buďto majitelem televizoru, případně set-top-boxu s podporou HbbTV.

ČTĚTE TAKÉ: Hybridní televizi HbbTV používá v Polsku méně diváků než u nás, třicet tisíc

Novinkou jsou například položky „Sendung verpasst?“ (Co vám ve vysílání uniklo?) a „Sendungen von A-Z“, tedy Vysílání od A do Z. K dispozici je pochopitelně i intuitivní vyhledávání prostřednictvím dálkového ovladače, kdy jednotlivá tlačítka slouží podobně jako klávesy mobilního telefonu. Slabozrací diváci mohou písmo na obrazovce zvětšit. K dispozici je také videotéka „ARD Mediathek“. Německá ARD nedávno zpřístupnila své vysílání on-line i pro mobilní zařízení.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Německá Das Erste streamuje nově vysílání do mobilů. Obsah je dostupný i v Česku

ARD při tvorbě portálu pracovala s myšlenkou, že uživatelé budou k videotéce přistupovat například ze svého tabletu, který je možné použít jako druhou obrazovku k televizoru. Testování a vývoj proto probíhalo ruku v ruce s Institut für Rundfunktechnik (IRT) v bavorském Mnichově. Služba byla v předpremiéře prezentována na akci Medientagen München. Nadále se počítá i se zlepšováním portálů dalších veřejnoprávních médií – MDR, Radio Bremen, RBB, SWR a Einsfestival.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.