Hlavní navigace

Německé ARD a ZDF budou vysílat i pro mobily

3. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
3. 1. 2008

Vysílání německých veřejnoprávních televizních stanic ARD a ZDF bude k dispozici i divákům televizního vysílání pro mobilní telefony ve standardu DVB-H. ARD, která bude v rámci DVB-H platformy šířit program Das Erste, a ZDF již uzavřely smlouvu s konsorciem Mobile 3.0, které je držitelem licence k provozování služby mobilní televize. Oba programy veřejnoprávních televizí budou podle smlouvy šířeny po dobu dvou let, kdy bude probíhat zkušební provoz televize v mobilu. Protože se jedná o vysílání veřejnoprávních stanic, budou je moci diváci v mobilních telefonech sledovat bezplatně.

Německo plánuje start televizního vysílání pro mobilní telefony na červen letošního roku tak, aby fanoušci mohli ve svých mobilech sledovat utkání fotbalového šampionátu EURO 2008. Konsorcium Mobile 3.0, které v srpnu 2006 založily společnosti Mobiles Fernsehen Deutschland a Neva Media, uzavřelo kromě televizí ARD a ZDF smlouvy o poskytování obsahu také s mediální skupinou RTL Deutschland a ProSiebenSat.1.

MMF24

Do konce letošního roku by mělo být DVB-H vysílání dostupné obyvatelům patnácti velkých měst Německa, v příštím roce by se pokrytí mělo rozšířit na všechna města, kde žije více jak 150 tisíc obyvatel.

Zdroj: heise online

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).