Hlavní navigace

Německý inkubátor Rocket Internet zamíří na frankfurtskou burzu

10. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Německá firma, která stojí například za projektem Foodpanda, oficiálně oznámila, že připravuje vstup na frankfurtskou burzu.

V Česku je Rocket Internet známý především v souvislosti se službou na rozvoz jídla Foodpanda. Zakladatelé firmy bratři Samwerové vydělali jmění na kopiích úspěšných amerických internetových služeb jako eBay, Groupon či Amazon.

V současné době jejich konglomerát Rocket Internet působí prostřednictvím různých projektů na více než 100 trzích. Firmy, které má inkubátor v portfoliu, loni zaznamenaly tržby přes 700 milionů eur.

Již nějakou dobu se spekulovalo o tom, že dosavadní majitelé připravují firmu pro vstup na burzu. Tato úvaha se objevila i krátce předtím, než do Rocket Internetu v srpnu majetkově vstoupila filipínská společnost Phillippine Long Distance Telephone Company (PLTD). Desetiprocentní podíl ji přišel na 333 milionů eur.

The Wall Street Journal tehdy přinesl informaci o tom, že Rocket Internet ještě v letošním roce plánuje vstup na frankfurtskou burzu.

MMF24

Zástupci Rocket Internetu dosud vstup na burzu oficiálně nekomentovali. Nyní jeden ze současných akcionářů ale potvrdil, že firma plánuje na frankfurtskou burzu vstoupit ještě před koncem letošního roku. Prodejem nových akcií chce firma získat milion. Stávající akcionáři se zavázali, že své podíly minimálně rok po vstupu na burzu neprodají.

Zdroj: Tech.eutisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).