Hlavní navigace

Německý odvolací soud potvrdil, že Samsung nesmí na tamním trhu prodávat tablety GalaxyTab 10.1 a 8.9

Martin Vyleťal

Odvolací soud v německém Düsseldorfu dnes rozhodl ve prospěch společnosti Apple, když potvrdil předběžné opatření, které zakazuje korejskému Samsungu prodávat na německém trhu tablety GalaxyTab 10.1 a 8.9. Na rozdíl od srpnového rozhodnutí, kdy německý soud své rozhodnutí opřel o porušení evropského práva a zakázal tak dočasně prodej tabletu GalaxyTab 10.1 na území Evropské unie s výjimkou Nizozemí, dnešní rozhodnutí soudu se opírá o německé právo a zákaz prodeje se tak týká pouze Německa. 

Odvolací soud v německém Düsseldorfu dnes rozhodl ve prospěch společnosti Apple, když potvrdil předběžné opatření, které zakazuje korejskému Samsungu prodávat na německém trhu tablety GalaxyTab 10.1 a 8.9.

Na rozdíl od srpnového rozhodnutí, kdy německý soud své rozhodnutí opřel o porušení evropského práva a zakázal tak dočasně prodej tabletu GalaxyTab 10.1 na území Evropské unie s výjimkou Nizozemí, dnešní rozhodnutí soudu se opírá o německé právo a zákaz prodeje se tak týká pouze Německa. 

EBA_24.5.

Samsung však už v listopadu obešel rozhodnutí soudů tím, že na německý trh začal dodávat upravenou verzi tabletu pod označením Galaxy Tab 10.1N. Kvůli tomuto přístoji ale už vedou Apple a Samsung další soudní spor, jehož prvoinstanční rozhodnutí by mělo být vyneseno 9. února.

Zdroj: Foss Patents Blog a Oberlandesgericht Düsseldorf

Našli jste v článku chybu?
2. 2. 2012 15:29
VLK (neregistrovaný)

Diky za konkrétní připomínky. Vycházím z následujících informací AD 1. Dle dostupných informací se vpřípadě Apple vs. Samsung jedná o porušení průmyslového vzoru. Usuzuji, že Galax Tab by by měl patřit do "zboží porušujícího autorské právo /ACTA/) a tedy se na něho acta vztahuje. AD 2. ACTA - Jiná nápravná opatření "1. Alespoň pokud jde o zboží porušující autorská práva a zboží s padělanou ochrannou známkou, zajistí každá smluvní strana na žádost nositele práv, aby její soudní orgány měly v obča…

2. 2. 2012 7:31
Ondřej Bouda (neregistrovaný)

1. Případ Samsungu není kopírování ve smyslu autorské ochrany nebo ochrany značky: Samsung neudělal ani přesnou kopii iPadu (vyvinul vlastní zařízení), ani na své výrobky nenalepil samolepku s nakousnutým jablíčkem (má na nich vlastní logo). Problém, který soud řeší, má totiž spíš charakter nekalé obchodní praktiky (snaha zmást zákazníka, aby omylem koupil Samsung, když vlastně chtěl původně Apple). Aplikace postihů podle autorského zákona proto v tomto případě nedává smysl.

2. ACTA neuk…