Hlavní navigace

Německý soud nařídil RapidShare aktivně vyhledávat pirátský obsah

Daniel Dočekal

Německý Vyšší regionální soud v Hamburku rozhodl,, že služba RapidShare musí monitorovat nahrávané soubory a vyhledávat pirátský materiál. K odvolacímu soudu se RapidShare dostala po třech předchozích soudních rozhodnutích soudů nižších instancí, které nařizovaly totéž. Právní spor se vleče už od roku 2009 a spolu s dalšími podobnými spory se týká nejenom hudby, ale například i e-knih. V praxi se ale týká konkrétních autorských děl od konkrétních firem či zástupnických firem. RapidShare tak…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Německý Vyšší regionální soud v Hamburku rozhodl,, že služba RapidShare musí monitorovat nahrávané soubory a vyhledávat pirátský materiál. K odvolacímu soudu se RapidShare dostala po třech předchozích soudních rozhodnutích soudů nižších instancí, které nařizovaly totéž. Právní spor se vleče už od roku 2009 a spolu s dalšími podobnými spory se týká nejenom hudby, ale například i e-knih. V praxi se ale týká konkrétních autorských děl od konkrétních firem či zástupnických firem. RapidShare tak bude nuceno (pokud se neodvolá a rozhodnutí nezvrátí) začít monitorovat nahrávané soubory a zajistit aby nebylo možné nahrát a šířit několik tisíc skladeb a e-knih.

Rozhodnutí německého regionálního soudu je poněkud v rozporu s nedávným rozhodnutím Nejvyššího evropského soudu. Ten v únoru rozhodl, že hostingové služby nemohou být nuceny k proaktivnímu monitorování obsahu.

Zdroj: RapidShare ordered to monitor user uploads for copyrighted content