Hlavní navigace

Německý soud nařídil RapidShare aktivně vyhledávat pirátský obsah

Daniel Dočekal

Německý Vyšší regionální soud v Hamburku rozhodl,, že služba RapidShare musí monitorovat nahrávané soubory a vyhledávat pirátský materiál. K odvolacímu soudu se RapidShare dostala po třech předchozích soudních rozhodnutích soudů nižších instancí, které nařizovaly totéž. Právní spor se vleče už od roku 2009 a spolu s dalšími podobnými spory se týká nejenom hudby, ale například i e-knih. V praxi se ale týká konkrétních autorských děl od konkrétních firem či zástupnických firem. RapidShare tak…

Německý Vyšší regionální soud v Hamburku rozhodl,, že služba RapidShare musí monitorovat nahrávané soubory a vyhledávat pirátský materiál. K odvolacímu soudu se RapidShare dostala po třech předchozích soudních rozhodnutích soudů nižších instancí, které nařizovaly totéž. Právní spor se vleče už od roku 2009 a spolu s dalšími podobnými spory se týká nejenom hudby, ale například i e-knih. V praxi se ale týká konkrétních autorských děl od konkrétních firem či zástupnických firem. RapidShare tak bude nuceno (pokud se neodvolá a rozhodnutí nezvrátí) začít monitorovat nahrávané soubory a zajistit aby nebylo možné nahrát a šířit několik tisíc skladeb a e-knih.

Rozhodnutí německého regionálního soudu je poněkud v rozporu s nedávným rozhodnutím Nejvyššího evropského soudu. Ten v únoru rozhodl, že hostingové služby nemohou být nuceny k proaktivnímu monitorování obsahu.

Zdroj: RapidShare ordered to monitor user uploads for copyrighted content

Našli jste v článku chybu?
19. 3. 2012 8:46
Kverulant (neregistrovaný)

A kterej rapid sher vlastne myslej ??? Ja vim alespon o 3 , com, de a jeste jeden padelek - a vsechno je to rapidshare, ale pokazdy s jinym vlastnikem a kterej tedy mas ja mysli, velebnosti ?