Hlavní navigace

Rapidshare

Slavný RapidShare končí, nepřežil přerod v cloudové úložiště

Svého času patřil k nejznámějším webům světa a nejpoužívanějším úložištím legálního i pirátského obsahu. Po třinácti letech ale definitivně končí.

Doba čtení: 1 minuta

Svěrak zvítězil nad Share-rapid.cz. Další ukázka absurdního chování filmového průmyslu

Jedním „vítězstvím“ nedosáhl vůbec ničeho, Kuky se nadále bude povalovat po Internetu, protože ti ostatní nebudou tak naivní. A legálně si Kukyho stále online pořídit nemůžete.

Doba čtení: 3 minuty

RapidShare má vlastní úložiště jménem RapidDrive

Na pole online úložišť vstupuje nově i RapidShare. Pod názvem RapidDrive spustilo vlastní řešení vzdáleného úložiště. Důvod utíkat od Dropboxu, SugarSync či jiné pokročilejší služby ale zatím není – RapidDrive prozatím podporuje pouze Windows a podle provozovatele je prozatím v „beta“ režimu a dostupná je pouze pro uživatele RapidPro.

8. 7. 2012 17:25
Doba čtení: 1 minuta

Německý soud nařídil RapidShare aktivně vyhledávat pirátský obsah

Německý Vyšší regionální soud v Hamburku rozhodl,, že služba RapidShare musí monitorovat nahrávané soubory a vyhledávat pirátský materiál. K odvolacímu soudu se RapidShare dostala po třech předchozích soudních rozhodnutích soudů nižších instancí, které nařizovaly totéž. Právní spor se vleče už od roku 2009 a spolu s dalšími podobnými spory se týká nejenom hudby, ale například i e-knih. V praxi se ale týká konkrétních autorských děl od konkrétních firem či zástupnických firem. RapidShare tak…

Doba čtení: 1 minuta