Hlavní navigace

Němečtí dodavatelé vítají tamní satelitní balíček HD+

9. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 6. 2009

Německá odborná veřejnost přijala vesměs kladně oznámení stanic RTL a VOX o plánech na spuštění balíčku satelitních HDTV kanálů s názvem HD+. Jak informuje server DiGITAL fernsehen, nejinak je tomu i u dodavatele digitálních přijímačů TechnoTrend Görler, partnera SES Astra. V balíčku se kromě kanálů objeví také veřejnoprávní stanice ARD/ZDF a je možné, že zde odstartují také komerční ProSieben a Sat.1.

Cloud23

K TÉMATU: Stanice RTL a VOX plánují HDTV z Astry, budou však kódovat

Bystří čtenáři si jistě všimnou, že balíček se jmenuje úplně stejně, jako v České republice a na Slovensku, tedy HD Plus. Společného má také poskytovatele – satelitního operátora SES Astra. V těchto dvou zemích však je komerční službou platformy Skylink. Službu HD Plus vidíme jako výrazný stimul pro investice do obchodu, průmyslu a také businessu instalačních firem, konstatoval Thomas Gerlach, generální ředitel Techno Trend Görler. Pod značkou TechnoTrend je na německém trhu známých několik digitálních přijímačů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).