Hlavní navigace

Nenuťte nás krást, prosí uživatelé filmaře v globální petici

Patrick Zandl

Slibujeme, že nebudeme nelegálně stahovat filmy, když bude existovat legální alternativa splňující rozumná kritéria, prohlašují signatáři petice Nenuťte mě krást, která se objevila už ve slovenské lokalizaci. Filmy by měly být dostupné za rozumných cenových i licenčních podmínek, film by například neměl stát více, než lístek do kina, má být možné volit si jakoukoliv jazykovou stopu a měl by být přenosný na různá zařízení bez omezení. Odbourat se mají též rozdílné termíny uvedení na trh. Petici…

Slibujeme, že nebudeme nelegálně stahovat filmy, když bude existovat legální alternativa splňující rozumná kritéria, prohlašují signatáři petice Nenuťte mě krást, která se objevila už ve slovenské lokalizaci. Filmy by měly být dostupné za rozumných cenových i licenčních podmínek, film by například neměl stát více, než lístek do kina, má být možné volit si jakoukoliv jazykovou stopu a měl by být přenosný na různá zařízení bez omezení. Odbourat se mají též rozdílné termíny uvedení na trh. Petici můžete prostudovat na DontMakeMeSte­al.com.


Našli jste v článku chybu?
1. 3. 2011 10:36
Pavel (neregistrovaný)

a jejich urputné šermování paragrafy na jedné straně a ostentativní nezájem o právo (ne zákony) na straně druhé svědčí o tom že v koutku duše dobře vědí že to co dělají není správné.

28. 2. 2011 16:44
Filip Jirsák (neregistrovaný)

Vytváření kopií pro osobní potřebu může být legální a nemusí. Záleží na tom, zda splníte další podmínky, které zákon vyžaduje – např. musí jít o dílo zveřejněné (ve smyslu zákona), nesmí jít o software nebo databázi, nesmí být nepřiměřeně dotčeny oprávněné zájmy autora, nesmíte při kopírování obcházet ochrany, nesmíte vytvořit záznam např. při promítání v kině atd. Ono to volné užití není zase tak volné, jak si většina lidí myslí.