Hlavní navigace

Netflix hlásí splnění prvního úkolu. Porazil HBO v tržbách

7. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Těsně, ale přece. Padesát milionů předplatitelů streamovací videoslužby poslalo na jaře Netflixu 1,15 miliardy dolarů. HBO tržilo 1,14 miliardy.

Souboj velkých rivalů ale pokračuje. Šéf Netflixu Reed Hastings totiž spokojený není. Finanční vítězství bude přece jen nutné zopakovat a navíc HBO má ještě pár primátů, o které by prémiový filmový kanál připravil.  

Hastings soupeře s více než dvaatřicetiletou historií respektuje. „Pořád nám to nandávají v ziscích a hlavně v cenách Emmy. Tam musíme ještě zamakat,“ dodává. 

Netflix už se přitom mezi televizní stálice dostal úspěšnými seriály House of Cards nebo vězeňskou ságou Orange Is the New Black. Letos také více než zdvojnásobil počet nominací na prestižní televizní cenu na jedenatřicet. 

Firma, která vyrostla z původní služby rozesílající filmová DVD, se nebojí experimentovat s neobvyklými postupy. Loni se třeba přiznal, že seriály a filmy, které zařazuje do svého streamu, vybírá podle toho, jak jsou úspěšné na pirátských serverech. 

Nové série svých seriálů už také natáčí rovnou ve 4K rozlišení, a v této kvalitě je i streamuje. Nový Ultra HD stream tak vytíží linku s kapacitou kolem patnácti Mbps. A je to právě Neflix, který už dnes dělá v Americe kolem třetiny celkového datového provozu a je jeden z nejčastějších argumentů v diskusi kolem nových pravidel internetové neutrality

DT 23

Dnes má Netflix 35,2 milionu předplatitelů ve Spojených státech a 13,8 ve zbytku světa. Letos by se měla jeho síť rozšířit do Německa, Francie, Rakouska, Švýcarska, Belgie a Lucemburska. Česko si bude muset počkat pravděpodobně stejným způsobem, jako v případě příchodu Spotify

Kabelovkové HBO počet svých předplatitelů neudává, ale odhaduje se na něco přes 28 milionů jen ve Spojených státech

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).