Hlavní navigace

Netflix s expanzí nekončí, naději tak mohou mít stále i zájemci z Česka

23. 7. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

15 let po zavedení prémiové služby má Netflix po celém světě více než 50 milionů klientů a působí ve více než 40 zemích. Produkce portálu má letos celkem 31 nominací na televizní Oscary.

Živit v sobě naději, že původně americká služba Netflix expanduje v budoucnosti i do České republiky, případně na Slovensko, mohou dál zájemci o tento světově proslulý videoportál. Plánovaná expanze na další evropské trhy, mezi kterými budou od září Německo, Francie, Rakousko, Švýcarsko, Belgie a Lucembursko, nemá končit vstupem do těchto zemí. Provozovatel služby to naznačil v hospodářských výsledcích za druhý kvartál, které byly zveřejněny v pondělí 21. července. Úspěch v Argentině a Finsku nás přesvědčil o tom, abychom dále agresivně investovali do globální expanze, uvedla firma v tiskové zprávě.

K TÉMATU: Netflix letos expanduje do Německa i Rakouska, Česko zatím úspěšně míjí

Netflix může sázet mimo jiné na originální tvorbu, tedy tituly, které vznikají v první fázi výhradně pro jeho zákazníky služby. Týká se to například seriálů Orange is New Black, případně House of Cards. Na počátku tohoto měsíce získal Netflix pro své seriály a původní dokumenty 31 nominací na ceny Emmy, televizní obdobu prestižních Oscarů. V následujících týdnech uvede videoportál například premiéru čtvrté a poslední řady seriálu The Killing a novou animovanou komedii pro dospělé diváky s názvem BoJack Horseman. V srpnu se v nabídce objeví titul Mission Blue od oscarového režiséra Fishera Stevense.

DT 23

ČTĚTE TAKÉ: Seriál Netflixu House of Cards s Kevinem Spaceym se bude natáčet v Ultra HD

Ačkoliv by byl příchod Netflixu do České republiky, případně na Slovensko, pro řadu zájemců o legální on-line video obsah vítaným zpestřením, je třeba si uvědomit, jak atraktivní jsou oba trhy pro samotného provozovatele této služby. Z amerických portálů tak na českém trhu funguje pouze lokalizované podoba HBO GO, které už se podařilo rozšířit do nabídky většiny významných tuzemských hráčů. Významnou roli hraje v České republice a na Slovensku portál Voyo, stojí za ním mediální skupina Nova, a Topfun. Postupně vznikají na našem trhu i další služby, mimo jiné O2 Videotéka nebo Ivio od Hollywood Classic Entertainment.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).