Hlavní navigace

Nevhodný komentář na Twitteru stál místo kreativního ředitele Microsoftu

11. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Poněkud urážlivý komentář na Twitteru týkající se „always on“ technologie u nového Xboxu vyústil v rezignaci jednoho z ředitelů ve společnosti Microsoft Studios

Adam Orth dobrovolně (podle GameInformer.com) rezignoval na pozici kreativního ředitele ve společnosti Microsoft (Studios) poté, co na Twitteru vyvolal (vcelku typickou) „flame war“. Ta začala diskuzemi o „always on“ technologii u nového Xboxu (tedy to, že Xbox bude vyžadovat stálé aktivní internetové připojení). Adam Orth na svém účtu na Twitteru (@adam_orth, aktuálně uzamčený) nejprve zveřejnil vcelku neškodnou odpověď někomu, kdo „always on“ kritizoval: „Those people should definitely get with the times and get the Internet. It's awesome“. Tweet následoval další, „I want every device to be ‚always on‘“.

V zásadě tedy Orth konstatoval, že by lidé prostě měli jít s dobou a pořídit si Internet (který je skvělý). A za sebe prohlásil, že chce všechny zařízení v podobě „always on“.

Po dalších tweetech reagujících na tyto první se ještě ozval se „Sorry, i don't get the drama around having an ‚always on‘ console. Every device now is ‚always on‘. That's the world we live in. #dealwithit“. Zdaleka ještě ne zcela nevhodná odpověď, jednak vyjadřuje názor, že nechápe drama okolo „always on“ konzole, zdůrazňuje že všechny zařízení jsou nyní „always on“ a že takový je prostě svět kde žijeme.

V průběhu další diskuze byl Orth upomenut na situaci se spuštěním her jako je Diablo III či Simcity (v obou případech se nutnost internetového připojení stala zhoubou). A také mu bylo řečeno, že by si měl uvědomit, že Internet může přestat fungovat.

Na to už Orth reagoval poněkud méně vhodně tím, že „Electricity goes out too“ („Elektřina také může vypadnout“). A právě potom to začíná být zajímavější. @manveerheir mu na to napsal, „You've lived in LA, SF, Seattle… very connected places. Try living in Janesville, WI or Blackburg, VA“. Což stručně řečeno upozorňuje na to, že Orth žil v místech se slušnou konektivitou. A obsahuje „doporučení“ aby zkusil žít v poněkud méně vyspělých místech.

ICTZ23

A právě tady to začíná být nejzajímavější, odpověď: „Why on earth would i live there?“, tedy něco jako „Proboha proč bych tam měl žít?“. Nedlouho poté Orth u Microsoftu skončil (podle některých zdrojů dobrovolně) a společnost se za jeho vyjadřování omluvila (viz například Microsoft creative Adam Orth resigns after ‚always-on‘ Xbox Twitter spat). Na Twitteru a online médiích se samozřejmě rozhořela plamenná diskuse.

Adam Orth se na svém Twitteru nakonec také omluvil s odvoláním na to, že jeho „nevhodný“ komentář byl prostě trolling přítele.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.