Hlavní navigace

Nexus One přichází, Google prodává vlastní mobil s Androidem

6. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po měsících spekulací a dohadů se vlastní mobilní telefon internetového kolosu Google stal skutečností. Potvrdily se totiž dřívější neoficiální informace a Google skutečně včera večer našeho času představil svůj Nexus One veřejnosti. Vyrábí jej dle očekávání tchajvanský výrobce HTC, ovšem prodávat jej bude přímo Google prostřednictvím vlastního speciálního e-shopu. Zatím však jen zákazníkům ze Spojených států, Velké Británie, Singapuru a Hong Kongu. Cena neblokovaného nového komunikátoru…

Po měsících spekulací a dohadů se vlastní mobilní telefon internetového kolosu Google stal skutečností. Potvrdily se totiž dřívější neoficiální informace a Google skutečně včera večer našeho času představil svůj Nexus One veřejnosti. Vyrábí jej dle očekávání tchajvanský výrobce HTC, ovšem prodávat jej bude přímo Google prostřednictvím vlastního speciálního e-shopu. Zatím však jen zákazníkům ze Spojených států, Velké Británie, Singapuru a Hong Kongu. Cena neblokovaného nového komunikátoru vybaveného systémem Android 2.1 činí 529 dolarů. Američtí zájemci si mohou objednat také Nexus One s úvazkem u tamního T-Mobilu za pořizovací cenu 179 dolarů. V Evropě ale bude v budoucnu Google spolupracovat s Vodafonem.

Komunikátor Nexus One může pracovat v GSM i UMTS sítích a je vybaven dotykovým AMOLED displejem s úhlopříčkou 3,7 pracujícím v rozlišení 480×800 pixelů. Pod pláštěm se ukrývá procesor s taktovací frekvencí 1 GHz, 512 MB operační paměti a flash paměť o kapacitě 512 MB. Paměť lze rozšířit s využitím paměťové karty formátu SD (až 32 GB). Ve výbavě je pětimegapixelový fotoaparát s LED bleskem a automatickým zaostřováním. Nechybí WiFi (802.11b/g/n) a Bluetooth 2.1 s EDR. O konektivitu se dále stará podpora pro GPRS/EDGE, HSDPA (až 7,2 Mbit/s) a HSUPA (až 2Mbit/s). Na nově příchozí e-maily, textové zprávy nebo chatovou komunikaci bude uživatele upozorňovat speciální trojbarevná dioda zvaná trackball. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.