Hlavní navigace

Nicolas Sarkozy chce zakázat reklamu ve vysílání veřejnoprávní televize a rozhlasu

10. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 1. 2008

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy oznámil, že vláda zvažuje zákaz reklamy ve vysílání veřejnoprávních televizních a rozhlasových stanic. Podle Sarkozyho by veřejnoprávní média neměla být závislá na inzerentech a také by neměla být ovlivnitelná komerčními tlaky. Zdrojem příjmů France Télévision a Radio France by tak měly být především koncesionářské poplatky, které francouzští diváci platí ve výši 116 eur ročně (cca 3 016 Kč).

Francouzský prezident svým prohlášením také vyjádřil názor na postup France Télévision, která z obavy před možnými problémy ze strany inzerentů omezila množství vysílaných dokumentárních pořadů na stanici France 3. Příjmy z reklamy tvoří 30 % rozpočtu France 3.

Nicolas Sarkozy dále uvedl, že vláda nechce dále financovat provoz anglického vydání zpravodajského kanálu France 24, který vysílá v angličtině, francouzštině a arabštině. Podle Sarkozyho by peníze daňových poplatníků neměly být využívány k financování televizní stanice, která nemluví francouzsky. Navrhuje proto, aby vysílání bylo pouze ve francouzštině a doplněno o cizojazyčné titulky. Sarkozy také podporuje myšlenku spojení France 24, TV5 Monde a Radio France Internationale do jedné společnosti.

ICTZ23

Zpravodajský televizní kanál France 24, obdoba americké CNN, odstartoval v prosinci 2006 a tehdejší francouzský prezident Jacques Chirac provoz tohoto programu narozdíl od současného prezidenta podporoval. France Télévision již dříve uvedla, že chce rozšířit vysílání i o španělskou­ verzi.

Zdroj: Broadband TV News