Hlavní navigace

Nicolas Sarkozy možná nezakáže reklamu ve veřejnoprávních médiích

28. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
28. 2. 2008

Francouzský prezident Nicolas Sarkozy na začátku letošního roku prohlásil, že chce zakázat reklamu a inzerci ve vysílání veřejnoprávní televize a rozhlasu. Sarkozy zákaz reklamy odůvodňoval tím, že by veřejnoprávní média neměla být závislá na inzerentech a zadavatelích reklamy. Nyní se ale zdá, že Sarkozy ze svého radikálního postoje vůči reklamě v médiích veřejné služby ustupuje.

Sarkozy nechal vytvořit odbornou komisi, která se problémem reklamy bude zabývat. Jejím úkolem bude vypracování návrhu, který změní pravidla pro vysílání reklamy ve veřejnoprávních médiích. Návrh reformy má komise předložit nejpozději na konci května letošního roku. Mezi možné varianty, kromě zákazu reklamy po osmé hodině večerní, ale stále patří i možnost, že od ledna příštího roku bude vysílání reklamy ve veřejnoprávních médiích zcela zakázáno.

KL24

Francouzský prezident chce z veřejnoprávních médií vytvořit nositele kultury. Sarkozy proto znovu vyloučil možnost, že by jakýkoli veřejnoprávní program mohl být privatizován.

Zdroj: Rapid TV News

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).