Hlavní navigace

Za Android bude Microsoftu platit také Nikon

Marek Janouš

Opět není zveřejněno, o které patenty vlastně jde a kolik bude Nikon platit.

Kdo se rozhodne založit své zařízení na Androidu, může čekat, že na dveře zaklepe Microsoft a požádá o „svůj díl“. To se stalo také Nikonu, poté, co uvedl fotoaparáty Coolpix s Androidem. Microsoft včera oznámil, že Nikon je dalším, kdo přistoupil na dohodu, a to za podmínek opět nezveřejněných: neuvádí se, ani kolik bude Nikon odvádět, ani za které patenty.

Podobně už Microsoftu platí za Android například společnosti Samsung, LG, HTC, Acer a Barnes & Noble.

Marcom

To není telefon, to je foťák — Nikon Coolpix S800c

To není telefon, to je foťák — Nikon Coolpix S800c

Nikon se rozhodl založit na Androidu některé kapesní fotoaparáty Coolpix. Otočíte‑li takový přístroj k sobě displejem, máte pocit, že držíte trochu tlustší a těžší smartphone, vzadu s opravdu velkým objektivem (oproti telefonům). Přístroj má ovšem i GPS (to je dnes už u foťáků poměrně časté), jen si jím nezavoláte, ačkoli přes WiFi by pomocí nějaké aplikace nejspíše šlo i to. Jinak máte v přístroji prostě Android se vším všudy (jen je to starší 2.3).

Zdá se, že nejenže chytré telefony vytlačují kapesní foťáky, ale že ty se o to více přibližují telefonům. Za několik více let to už asi opravdu bude jedno. Stane se Nikon snad nakonec výrobcem telefonů?

Našli jste v článku chybu?
23. 2. 2013 12:53
Marv-CZ (neregistrovaný)

Už by se měl někdo na ty jejich patenty podívat a podat žádosti o zrušení. Stejně jako u Applu, který postupně přichází o jeden patent za druhým, protože při prošetřování se potvrzuje, že to jsou triviality a věci, které už použili jiní před nimi.

23. 2. 2013 20:13
Fred (neregistrovaný)

Kdyby to byly triviality, urcite by vyrobci takhle dobrovolne za ty patenty neplatili...