Hlavní navigace

Nizozemský soud přikázal Facebooku vydat data o původci sex videa

Autor: Isifa
Daniel Dočekal

Možná pomsta ex-přítelkyni s dalekosáhlými následky, takový je případ sex videa, které se objevilo na Facebooku.

Nizozemský soud nařídil Facebooku vydat všechny informace, které se týkají případů zveřejnění videa, na kterém je mladá žena natočená jejím dřívějším přítelem. Ten popírá, že by s umístěním videa na Facebook měl cokoliv společného.

Na případu je zajímavých několik aspektů. Především ten, že Facebook tvrdí, že video bylo nahráno z účtu s falešnou identitou a Facebook následně, již před několika měsíci, „v souladu s Podmínkami užívání a zákony“ smazal ze serverů všechna data.

Tedy alespoň to Facebook tvrdí. Nizozemský soud se s tím odmítá spokojit a požaduje, aby Facebook umožnil přístup expertovi, který potvrdí, že k něčemu takovému došlo.

Aby byl případ ještě složitější, pochází záznam sexu na videu z doby, kdy byla postižená, ale i její bývalý přítel nezletilí. Facebook samotný sice tvrdí, že dívku „hluboce chápe“, ale v praxi jí to není nic platné. Otázkou je, zda jí bude platné to, že Facebook zažalovala, protože soud s americkou společností zmůže velmi málo.

Samotné video bylo na Facebooku zhruba hodinu, ale podle oběti stihlo napáchat škodu, řada lidí si ho stáhla, a navíc poté kolovalo po internetu. Postižená nicméně může být velmi ráda, že Facebook video vůbec smazal, podobnými věcmi se obvykle moc nezabývá.

Content 2017 Tip Kytary

A získat od Facebooku odpověď na jakýkoli dotaz nebo stížnost je většinou otázkou týdnů až měsíců, kdy musíte své dotazy zasílat neustále znovu a znovu. Jediné, co jakž takž funguje, je podání v rámci DMCA, kde Facebooku skutečně hrozí problémy od amerických úřadů. Cokoliv jiného spolehlivě ignoruje.

Zdroj: Dutch court: Facebook must turn over user data in sex video case

Našli jste v článku chybu?
29. 6. 2015 15:52
Dan (neregistrovaný)

Za tohle asi těžko může Facebook. Navíc video smazal hned po nahlášení... Blbka má štěstí, že to tam hodil stejnej blbec jako je ona sama. Kdyby to chtěl udělat "nesmazatelný", tak to nahraje na Rutube, případně jiné ruské servery a ještě z toho udělá torrent a hodí ho na největší trackery a torrent katalogy...

Tohle už by nesmazal ani Bůh, protože Rusaci na žádosti z EU kašlou a ještě jim to dělá radost. :-D Odstranit něco z tortentů se příliš nedaří ani celému Velkému Obsahu (vydavatelské lob…

29. 6. 2015 15:35
Free (neregistrovaný)

Skôr jej ide o peniaze. Video zmazané do 1 hodiny (to je na internet extrémne rýchle), už dávno všetko zabudnuté ale až teraz sa začnú ľudia zháňať po tom, kde je to video. Má niekto link?