Hlavní navigace

NKS nabízí technickou asistenci handicapovaným občanům při přechodu na digitální vysílání

3. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 8. 2009

V rámci komplexní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání mohou handicapovaní diváci zdarma požádat o technickou asistenci. Stačí se nahlásit telefonicky a dohodnout termín setkání s technikem. Celou iniciativu zajišťují partneři Národní koordinační skupiny pro přechod na digitální vysílání.

UXD

V období od 3. 8. do 31. 10. 2009 je služba určena zdravotně postiženým občanům z územních oblastí Plzeň a Praha, které zahrnují hlavní město Prahu, Karlovarský a Středočeský kraj a části Plzeňského a Ústeckého kraje, informuje tiskový mluvčí projektu digitalizace Rostislav Starý.

Technickou asistenci mohou zdravotně postižení diváci z územních oblastí Plzeň a Praha objednávat ve všední den od 8 do 16 hodin na telefonu 723 62 69 60 pro územní oblast Plzeň a 723 62 69 44 pro územní oblast Praha. Na základě telefonátu bude jejich požadavek zaznamenán a do 24 hodin se žadatelům ozve technik a domluví si osobní schůzku, informoval Jiří Mánek, projektový manažer občanského sdružení Trianon Čechy, které technickou asistenci pro Národní koordinační skupinu pro digitální vysílání v ČR zajišťuje.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.