Hlavní navigace

Noc filmových nadějí na Nově: místo seriálů studentské filmy

23. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 2. 2007

Reprízy seriálů a zábavných pořadů televize Nova vystřídá na jednu noc pásmo krátkých filmů studentů pěti českých filmových škol. Od půlnoci 2. března až do šesti hodin ráno Nova odvysílá snímky absolventů pražské Filmové a televizní fakulty AMU, Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku, Soukromé vyšší odborné školy filmové v Písku, Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a pražské Střední průmyslové školy sdělovací techniky v Panské ulici.

Diváci uvidí třicet snímků, díky nimž poznáme, jak se mladí tvůrci vyjadřují, o čem přemýšlejí, jak se baví, co je trápí, jak vidí naši současnost i budoucnost, jestli jim je bližší humorný pohled na svět kolem nás či zda se raději tváří vážně, přiblížila mluvčí Novy Veronika Šmítková. V celonočním maratónu podle ní nechybí grotesky, animované filmy, komedie, pohádky, dramata, dokumenty, sci-fi a videoklipy, které vybrala komise Novy z desítek zaslaných děl.

Netajíme se tím, že naší strategií je podpora české kinematografie. Kromě toho, že se podílíme na vzniku mnoha českých filmů, chceme pomoci i mladým tvůrcům. Noc filmových nadějí je takovou první vlaštovkou, vysvětlil generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. Výběr filmů, které jsme od jednotlivých škol dostali k dispozici je opravdu nejen neobyčejně pestrý, ale i velmi zajímavý. Prozrazuje, že na filmových školách studuje řada velmi talentovaných lidí a já věřím, že z některých se stanou naši budoucí spolupracovníci, kteří přinesou neotřelé pohledy do televizní tvorby. Pro zájemce chystáme odborné stáže, ze strany škol je zájem o přednášky našich tvůrců, dodal.

Content tip EARLY

Po odvysílání se všechny vybrané filmy objeví na internetových stránkách televize Nova. Až do 24. března tu diváci budou moci hlasovat o tom, které snímky získají věcné ceny.

Dokument: Seznam snímků zařazených do Noci filmových nadějí na Nově (JPG, 714kB)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).