Hlavní navigace

Televize Noe zůstane v pražském multiplexu 3 do konce ledna 2009

31. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
31. 12. 2008

Křesťanská televize Noe se dohodla s provozovatelem zemského digitálního multiplexu 3, společností Czech Digital Group (CDG), na prodloužení smlouvy k vysílání v této síti v Praze na kanálu 46 do konce ledna 2009. Stanice to uvedla na svých internetových stránkách s tím, že původně měla pozemní vysílání v Praze ukončit dnes o půlnoci.

ICTZ23

Televizi Noe je již od roku 2006 možno naladit vedle základního způsobu, kterým je satelitní digitální příjem, také v pražském DVB-T. Tento způsob příjmu byl vždy avizován jako dočasný a dosud poslední termín ukončení vysílání skrze tuto formu měl být konec roku 2008, uvedla stanice na svém webu.

V současné době však se rýsují možnosti prodloužení této formy šíření signálu. Zatím je jen jisté, že se vysílání TV Noe v pražském DVB-T prodlužuje o jeden měsíc, tedy do konce ledna 2009. O dalším vývoji budeme informovat, dodala TV Noe. Stanici lze v Praze naladit pouze na kanále 46 z vysílačů Strahov, Ládví a Zelený Pruh. Noe není součástí multiplexu 3 na silných pražských vysílačích Žižkov a Cukrák, odkud tato síť vysílá na kanále 59.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.