Hlavní navigace

Nokia detailněji představila svůj první netbook, půjde o high-end

3. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nokia včera na konferenci Nokia World detailně představila parametry svého netbooku, jehož uvedení na trh oficiálně s předstihem avizovala na konci srpna a spekulovalo se o něm už delší dobu. Jednička mezi výrobci mobilních telefonů se na trh osobních počítačů pouští s novým netbookem Nokia Booklet 3G s displejem o úhlopříčce 10,1", který bude pracovat v rozlišení 1280×720 pixelů. Srdcem nového netbooku bude poměrně výkonný procesor Intel Atom Z530 s taktovací frekvencí 1,6 GHz. K dispozici…

Nokia včera na konferenci Nokia World detailně představila parametry svého netbooku, jehož uvedení na trh oficiálně s předstihem avizovala na konci srpna a spekulovalo se o něm už delší dobu. Jednička mezi výrobci mobilních telefonů se na trh osobních počítačů pouští s novým netbookem Nokia Booklet 3G s displejem o úhlopříčce 10,1", který bude pracovat v rozlišení 1280×720 pixelů. Srdcem nového netbooku bude poměrně výkonný procesor Intel Atom Z530 s taktovací frekvencí 1,6 GHz. K dispozici bude 1 GB RAM a 1,8" pevný disk s nominální kapacitou 120 GB (až 4200 otáček za minutu, vyrovnávací paměť o kapacitě 8 MB).

Vedle podpory WiFi (802.11 b/g/n) nebude chybět 3G modem, který vedle HSPA bude podporovat i klasické GPRS v běžných GSM sítích. Absentovat, jak už se u většiny netbooků stalo zvykem, bude optická mechanika. Naopak nechybí A-GPS navigace, akcelerometr a zabudovaná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu a s mikrofonem. Nokia Booklet 3G bude vybaven také podporou pro Bluetooth 2.1 s EDR, HDMI výstupem, trojicí portů USB 2.0, čtečkou SD karet a šestnáctičlánkovou baterií s údajně až dvanáctihodinovou výdrží. Jak už vyplynulo z dříve prezentovaných obrázků, Nokia Booklet 3G bude dodáván s novými Windows 7 a to v edicích Starter, Home Premium nebo Professional. Nový netbook se má prodávat ve čtvrtém kvartále za 575 euro (bez daně). (PC World.com, Nokia Conversations)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.