Hlavní navigace

Nokia se omlouvá už nejenom za video, už i za fotografie

Daniel Dočekal

Nokia v sobotu rozšířila omluvu za zavádějící marketingové materiály zveřejněné při spuštění nových modelů telefonů Lumia. Po videu, které se tvářilo jako natáčené mobilem, ale bylo natáčené na profesionální kameru, se omluva dotkla i fotografií. Některé z nich byly také „simulace“. Video „Nokia Pureview“ můžete vidět níže již v „opravené“ podobě. Ta již zmiňuje, že jde o „Simulaci“. A zhruba okolo třicáté sekundy stále můžete krátce zahlédnout kameramana s kamerou – je vidět jako odraz ve skle.

Nokia v sobotu rozšířila omluvu za zavádějící marketingové materiály zveřejněné při spuštění nových modelů telefonů Lumia. Po videu, které se tvářilo jako natáčené mobilem, ale bylo natáčené na profesionální kameru, se omluva dotkla i fotografií. Některé z nich byly také „simulace“.

Video „Nokia Pureview“ můžete vidět níže již v „opravené“ podobě. Ta již zmiňuje, že jde o „Simulaci“. A zhruba okolo třicáté sekundy stále můžete krátce zahlédnout kameramana s kamerou – je vidět jako odraz ve skle.

Omluva za fotografie se týká fotografií z Helsinek. Ty byly také pořízeny profesionální foto technikou. Podrobnosti o tomto selhání se objevily v pátek na Hacker News a také na blozích – viz Nokia faked the still photos too, kde je mimo jiné i ukázáno, že optika telefonu by nikdy nemohla takovéto fotografie pořídit.

 Omluvu týkající se videa najdete v An apology is due. Mashable informuje o rozšíření omluvy i na fotografie.

Našli jste v článku chybu?
9. 9. 2012 12:39
MoB (neregistrovaný)

Je dost nešťastné začít restart firmy novými produkty doprovozenými takovou kupou lží... ale svého kupce si ty telefony asi najdou. Jestli tito kupci budou následně zklamáni skutečným provedením těch funkcí, to už je risk Nokie. Za mně osobně palec dolů.

9. 9. 2012 20:49

Aha, tak oni koupil nebo jí platí? A naopak Nokia platí Microsoftu? To by se asi chtělo hodně aby milovníci konspirací chvíli zkusili uvažovat racionálně. Ale fajn, já taky konspirace miluju.