Hlavní navigace

Nokia uvede dvě zařízení se systémem MeeGo?

26. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdá se, že Nokia přece jen uvede zařízení se systémem MeeGo. Ten vznikl spojením vývoje mobilních platforem Maemo (Nokia) a Mobilin (Intel). Hned na několika akcích se čekalo představení prvních přístrojů s tímto systémem, ale Nokia pak šokovala zprávou, že chystá přechod na Windows Phone. I tak by se ale zájemci o systém MeeGo měli dočkat minimálně dvou jím vybavených chytrých telefonů Nokia.

Zdá se, že Nokia přece jen uvede zařízení se systémem MeeGo. Ten vznikl spojením vývoje mobilních platforem Maemo (Nokia) a Mobilin (Intel). Hned na několika akcích se čekalo představení prvních přístrojů s tímto systémem, ale Nokia pak šokovala zprávou, že chystá přechod na Windows Phone. I tak by se ale zájemci o systém MeeGo měli dočkat minimálně dvou jím vybavených chytrých telefonů Nokia.

Podle neoficiálních informací jedním z nich bude zařízení určené vývojářům, jehož srdcem bude procesor Cortex A8 s taktovací frekvencí 1 GHz. Zařízení má disponovat hardwarovou QWERTY klávesnicí. Tou se druhý údajně chystaný přístroj pochlubit nemůže, ale zase počítá s výkonnějším dvoujádrovým procesorem ST-Ericsson. Nokia přípravy ani jednoho zařízení zatím oficiálně nepotvrdila.

Zdroj: meetmeego.org

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).