Hlavní navigace

Nokia uvede dvě zařízení se systémem MeeGo?

Jiří Macich ml.

Zdá se, že Nokia přece jen uvede zařízení se systémem MeeGo. Ten vznikl spojením vývoje mobilních platforem Maemo (Nokia) a Mobilin (Intel). Hned na několika akcích se čekalo představení prvních přístrojů s tímto systémem, ale Nokia pak šokovala zprávou, že chystá přechod na Windows Phone. I tak by se ale zájemci o systém MeeGo měli dočkat minimálně dvou jím vybavených chytrých telefonů Nokia.

Zdá se, že Nokia přece jen uvede zařízení se systémem MeeGo. Ten vznikl spojením vývoje mobilních platforem Maemo (Nokia) a Mobilin (Intel). Hned na několika akcích se čekalo představení prvních přístrojů s tímto systémem, ale Nokia pak šokovala zprávou, že chystá přechod na Windows Phone. I tak by se ale zájemci o systém MeeGo měli dočkat minimálně dvou jím vybavených chytrých telefonů Nokia.

Podle neoficiálních informací jedním z nich bude zařízení určené vývojářům, jehož srdcem bude procesor Cortex A8 s taktovací frekvencí 1 GHz. Zařízení má disponovat hardwarovou QWERTY klávesnicí. Tou se druhý údajně chystaný přístroj pochlubit nemůže, ale zase počítá s výkonnějším dvoujádrovým procesorem ST-Ericsson. Nokia přípravy ani jednoho zařízení zatím oficiálně nepotvrdila.

Zdroj: meetmeego.org

Našli jste v článku chybu?