Hlavní navigace

Nokia v prvním čtvrtletí prodělala 1,3 miliardy eur. Koupíte si její akcie jako Ondřej Tomek?

19. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nokia dnes zveřejnila své finanční výsledky za první čtvrtletí a podle očekávání to není žádná velká sláva. Tržby klesly z loňských 10,4 miliard euro na 7,4 miliardy a firma se propadla v prvních třech měsících roku 2012 do ztráty 1,3 miliardy euro. Výrobce mobilů věří, že ho ze ztráty vytáhnou nové modely telefonů s operačním systémem Windows Phone 7, restrukturalizace (=propouštění) v několika divizích a pokračující přesun výroby do Asie.

Nokia dnes zveřejnila své finanční výsledky za první čtvrtletí a podle očekávání to není žádná velká sláva. Tržby klesly z loňských 10,4 miliard euro na 7,4 miliardy a firma se propadla v prvních třech měsících roku 2012 do ztráty 1,3 miliardy euro.

Výrobce mobilů věří, že ho ze ztráty vytáhnou nové modely telefonů s operačním systémem Windows Phone 7, restrukturalizace (=propouštění) v několika divizích a pokračující přesun výroby do Asie.

Najdou se investoři, kteří Nokii i přes rekordně nízkou cenu akcií  – nebo právě kvůli ní – do budoucna věří. Například zakladatel portálu Centrum.cz Ondřej Tomek tento týden sdělil přes server Motejlek.com, jehož je třetinovým spolumajitelem, že začíná akcie Nokie nakupovat ve velkém přímo i přes opce. Je připraven do nich vložit až desítky milionů korun. Jedná se prý o podobně lákavou příležitost, jakou byly v roce 2009 cenné papíry společnosti Apple.

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).