Hlavní navigace

Notebooků se v Česku prodá více než stolních počítačů

Jiří Macich ml.

Mobilita evidentně není českým zákazníkům a uživatelům cizí. Loňský prodej nových počítačů na domácím trhu táhly notebooky nemalým podílem a letos se jich podle analytické společnosti IDC prodá poprvé více než počítačů stolních. Loni podíl notebooků mezi nově prodanými počítači činil 47 procent. Předpokládáme, že v kalendářním roce 2007 bude na českém trhu pokračující nárůst v prodeji notebooků a přibližně stejné prodeje jako v roce 2006 v oblasti osobních počítačů. Růst prodejů notebooků ale…

Doba čtení: 1 minuta

Mobilita evidentně není českým zákazníkům a uživatelům cizí. Loňský prodej nových počítačů na domácím trhu táhly notebooky nemalým podílem a letos se jich podle analytické společnosti IDC prodá poprvé více než počítačů stolních. Loni podíl notebooků mezi nově prodanými počítači činil 47 procent.

Předpokládáme, že v kalendářním roce 2007 bude na českém trhu pokračující nárůst v prodeji notebooků a přibližně stejné prodeje jako v roce 2006 v oblasti osobních počítačů. Růst prodejů notebooků ale již nebude tak výrazný jako v předchozích létech, ale přesto se bude jednat o desítky procent, řekl pro ČTK marketingový manažer HP Petr Trešl.

Podle Petra Trešla z HP letos nebude nadále klesat průměrná cena prodaných notebooků, protože zákazníci se kvůli Windows Vista budou zajímat o výkonnější a dražší modely. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?