Hlavní navigace

Nova a HBO by mohly mít stejného spolumajitele

20. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 1. 2010

Českou pobočku společnosti HBO, provozovatele placených filmových kanálů HBO a Cinemax, se chystá odkoupit firma Time Warner. Stejná společnost vlastní od loňského roku 31-procentní podíl v mediální skupině CME, majiteli televize Nova. Do HBO chce Time Warner vstoupit prostřednictvím firmy HBO Central Europe, kterou chce ze 100 procent odkoupit, informoval ekonomický deník E15.

K TÉMATU: Nova má zájem o další terestrické licence, na nových kanálech má kooperovat Time Warner

KL24

Doposud Time Warner vlastnil třetinu HBO Central Europe, a většinový, dvoutřetinový podíl, patřil firmám Sony Pictures Entertainment a Walt Disney Enterprises. HBO Central Europe přes další společnosti ovládá firmu HBO Česká republika, jež provozuje filmové kanály HBO a Cinemax v tuzemsku. Cenu středoevropské centrály HBO odhaduje deník E15 na miliardy korun.

Výkonný šéf české HBO Ondřej Zach, který je zároveň viceprezidentem HBO Central Europe pro program a akvizici, se k případné akvizici odmítnul vyjádřit. Nemohu to vůbec komentovat. Mohu jen říci, že po programové stránce to na nás nebude mít žádný vliv. Rozdíl nikdo nepozná, uvedl pro E15. Ke koupi firmy by mělo dojít prostřednictvím polské firmy HBO Acquisitions.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).